Niedziela Miłosierdzia Bożego


"Święto to wyszło z wnętrzności Miłosierdzia Mojego i jest zatwierdzone w głębokościach zmiłowań Moich.

Wszelka dusza wierząca i ufająca miłosierdziu Mojemu, dostąpi go". (Dzienniczek Św. Siostry Faustyny, 420)

 

Witamy wszystkich pielgrzymów, którzy w tym roku przybędą na Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ta strona jest po to, aby pomóc Ci przygotować się do podróży na Rajskie Wzgórze, w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

Czego się spodziewać

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego będą celebrowane dwie Msze Św. plenerowe: Msza Św. w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, w sobotę o 16:00 i niedzielna uroczysta liturgia o godzinie 13:00 w odkrytym sanktuarium Matki Miłosierdzia. Spowiedź św. będzie dostępna przez cały dzień zarówno w sobotę, jak i niedzielę w naszym namiocie do spowiedzi. Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego z błogosławieństwem będzie śpiewana w oba dni o godzinie 15:00. Msza św. i Koronka będą transmitowane na żywo w telewizji EWTN.

W sobotę odbędzie się Konferencja Miłosierdzia, która rozpocznie się o godzinie 10:00 w Centrum św. Faustyny (wymagana wcześniejsza rejestracja). W niedzielę o godzinie 10:00 w Sanktuarium Matki Miłosierdzia odbędą się prezentacje muzyczne i duchowe.

Sanktuarium będzie otwarte dla pielgrzymów do odwiedzania. Namiot adoracyjny będzie dostępny do Adoracji Eucharystycznej i zapalenia świec. Odwiedź także nasze inne świątynie świec (Świętej Rodziny, Świętych Niewinnych i grote w Lourdes), aby pomodlić się, upamiętnić i zapalić świece. Zapraszamy wszystkich na weekendowy spacer po Stacjach Drogi Krzyżowej. 

W sobotę i niedzielę zostaną ustawione namioty na modlitwę, zajęcia i grupy związane z Marianami. Mapy i programy są dostępne na stoiskach informacyjnych. Ponadto przez cały weekend będzie dostępne jedzenie, toalety, namioty informacyjne, msze św. i wpisy do Stowarzyszenia ,oraz olej św. Faustyny. Opieka medyczna i wielu oddanych wolontariuszy, będzie w pobliżu przez cały weekend, abyście czuli się jak w domu.

 

Pogoda

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, spodziewaj się wszystkiego - od błota po śnieg i lód, mrozy, przelotne opady deszczu, wiatr, a czasem piękną słoneczną pogodę. Pogoda w Berkshires może się szybko zmienić, nawet w ciągu jednego dnia. Ponadto będziesz cały dzień na zewnątrz, więc bądź gotowy na wszystko! Proszę być przygotowanym! Sugerujemy, abyś sprawdził prognozę pogody na tydzień przed niedzielą Miłosierdzia oraz podczas weekendu. JESTEŚ NA ZEWNĄTRZ PRZEZ CAŁY DZIEŃ - BĄDŹ PRZYGOTOWANY!

 

Informacje o parkowaniu

Sobota

Wszystkie pojazdy, w tym autobusy, będzie można zaparkować na Rajskim Wzgórzu w sobotę.

Niedziela

Wszystkie autobusy i wolontariusze będą parkować na Rajskim Wzgórzu. Wszystkie inne pojazdy zostaną skierowane do zaparkowania na Rajskim Wzgórzu lub Monument Mountain Schools (Route 7 na południe od Stockbridge) według zaleceń policji Stockbridge. Dla pielgrzymów, którzy przyjechali samochodami, z parkingów dostępny będzie bezpłatny transfer autbusowy do Narodowego Sanktuarium w godzinach od 8:00 do 18:00. Po zapełnieniu parkingu, wszystkie inne prywatne pojazdy muszą zaparkować na parkingu w Monument Mountain Schools (Route 7 na południe od Stockbridge).

 

Parking i udogodnienia dla niepełnosprawnych

Zarówno w sobotę jak i niedzielę oferujemy wyznaczone miejsca parkingowe na Rajskim Wzgórzu, dla pojazdów z państwowym oznaczeniem o niepełnosprawności. Po wjechaniu na teren wzgórza, kierujący takimi pojazdami zostaną skierowani przez wolontariuszy na dostępny parking. Ze względu na dużą liczbę pielgrzymów w ten weekend, niestety nie ma transportu osób starszych lub niepełnosprawnych podczas weekendu Niedzieli Bożego Miłosierdzia.

Zdecydowanie zalecamy zabranie ze sobą towarzysza, zwłaszcza jeśli korzystasz z dodatkowych usług mobilności. Pielgrzymi powinni przywieźć swoje własne wózki inwalidzkie. Zapewniamy jednak sekcję dla niepełnosprawnych z wyznaczonymi miejscami siedzącymi i wolontariuszami podczas Mszy Św. Dla osób na wózku inwalidzkim dostępny jest podjazd dla niepełnosprawnych oraz są toalety.